Aankomende zondag is het al zo ver! Dan zal onze Yoram (32) de halve marathon van Amsterdam lopen. Dat doet hij voor zijn zusje Andrea, die de diagnose borderline had en op 33-jarige leeftijd in 2010 overleed.   

Ruim vier maanden geleden startte Yoram’s zoektocht naar een goed doel dat hij wilde koppelen aan een halve marathon. Dat werd Stichting Borderline en daar zijn we nog steeds ontzettend dankbaar voor. Door allerlei donaties staat de teller inmiddels op bijna 2.200 euro. Een prachtig bedrag, maar we zijn er nog niet! De hele maand oktober kan er nog gedoneerd worden en we hopen dan ook zoveel mogelijk mensen te bereiken. Als we het streefbedrag halen, zullen we als stichting een documentaire over borderline maken. Daar kijken we erg naar uit.  

Maar terug naar Yoram, want hij verdient de spotlights. Op zijn socials deelt hij alles over zijn voorbereidingen op de halve marathon. Met meer dan 450 kilometer in de benen en een inmiddels afgetraind lijf lijkt Yoram er helemaal klaar voor te zijn. Maar dat ging niet vanzelf bekent hij nu heel wat weken later: ‘Dat trainen? Dat bleek niet helemaal vanzelf te gaan.

Van uren in de boeken en online documentatie ‘how to hardloop’ tot aan blessureherstel. Van ‘Instagram voor dummies’ tot aan wekelijkse vlog/ blogs – ook tijdens het rennen. Van trainen in extreme hitte, naar extreme vermoeidheid. En van oneindig veel echt vroege wekkers – ook in de weekenden – naar: De finishlijn is bijna in zicht.’    

Met nog een kleine week te gaan tot aan de halve marathon van Amsterdam kijkt Yoram alvast met heel veel trots terug op het hele traject: ‘Mijn manier om toch nog een steentje bij te kunnen dragen, iets waar ik in het verleden niet aan toe kwam.’   

Draag jij Yoram en onze stichting een warm hart toe? Doneren kan nog steeds via: https://whydonate.nl/nl/fundraising/Yoram

Wil je Yoram volgen in zijn laatste voorbereidingen? Neem dan zeker een kijkje op: https://www.strava.com/athletes/65536033